Search
Close this search box.

Prípadová štúdia: Účtovníčka

Aký problém s náborom mal klient? A ako sme mu pomohli pri recruitingu my? Prečítajte si prípadovú štúdiu. Pomôžeme aj vám obsadiť pozíciu, ktorú potrebujete.

ZADANIE KLIENTA

Spoločnosť UNITECHNOLOGY, s.r.o. nás požiadala o pomoc pri obsadení pracovnej pozície Účtovníčka. Spoločnosť zabezpečuje služby v oblasti dodávok technológií budov na celom území Slovenska i v zahraničí. Ponúkajú komplexné služby v oblasti vzduchotechniky, klimatizácií, vykurovania, merania a regulácie.

Táto firma je našim pravidelným klientom už niekoľko rokov. Pomáhame im pri obsadzovaní hlavne technických a iných špecializovaných pozícií. Pri doplnení tímu o odchádzajúce kolegyne na pozíciách účtovníčka a recepčná, si povedali, že ide o ľahké pozície, ktoré zvládnu obsadiť sami a nebudú ich zadávať personálnej agentúre. Dňa 21.5.2019, po 3 mesiacoch neúspešných výberov nás konateľ spoločnosti oslovil so žiadosťou o pomoc s hľadaním vhodných zamestnancov aj pri týchto zdanlivo jednoduchých pracovných pozíciách. Priznal, že stratili neuveriteľne veľa času pri selektovaní životopisov, pri samotných pohovoroch s kandidátmi, či dohadovaní stretnutí, na ktoré záujemkyne o prácu častokrát ani neprišli. Čo je najhoršie, ich vybrané kandidátky sa neosvedčili. Pozíciu recepčnej nakoniec, na tretí pokus obsadili, no klient priznal, že to bolo trápenie a aj tak nie je s výsledkom na 100 % spokojný. Preto druhú pozíciu – účtovníčky, prenechali nám – odborníkom.

NAŠE RIEŠENIE

S pozíciou účtovníčky máme bohaté skúsenosti. Vieme kedy a kde hľadať. Aj to koho a ako osloviť. V tomto prípade sme zvolili oslovenie formou kvalitne pripraveného inzerátu a naviac priame oslovenia potenciálnych kandidátov.  Pracovali sme s počtom 23 kandidátov, z toho 18 bolo oslovených za účelom dohodnutia pracovného pohovoru s jedným z našich konzultantov. Klientovi sme predstavili 3 kandidátky, ktoré podľa nášho názoru najviac zodpovedali požiadavkám pracovnej pozície aj samotného klienta. Zo spomínaných 3 kandidátok na pracovnú pozíciu účtovníčka si hneď po prvých kolách pohovorov konateľ spoločnosti vybral novú zamestnankyňu. Pozícia účtovníčky bola úspešne obsadená s termínom nástupu našej kandidátky k 3.6.2019.

HR služby

Počas obsadzovania pracovnej pozície účtovníčka sme klientovi poskytli v úvode našej komunikácie personálne poradenstvo, počas ktorého sme si vybudovali dobrý „odrazový mostík“ pre úspešné obsadenie pozície nového zamestnanca. Pre klienta sme na úvod spracovali analýzu mzdových nárokov na pozíciu účtovníka v Banskobystrickom kraji. Oboznámili sme ho s aktuálnym mzdovým nastavením a očakávaniami uchádzačov na tejto pracovnej pozícii, nakoľko túto pozíciu neobsadzoval posledných 11 rokov a nemal teda dostatočný prehľad o súčasnom nastavení platových podmienok. Samotný proces recruitingu vyžadoval pri výbere vhodných kandidátov absolvovanie pohovorov, testovanie uchádzačov, vypracovanie profilu vhodného kandidáta a sprievodnú konzultačnú činnosť.

Banskobystrický kraj

28 kandidátov

13 dní po obsadenie pozície

Poskytnuté personálne služby

Personálne poradenstvo

Klientovi, ktorý poskytuje služby v priemysle na Slovensku, ale aj v zahraničí, sme poskytli na úvod konzultácie z oblasti HR a aktuálne informácie o obsadzovanej pozícii, a to z pohľadu našich dlhoročných skúseností a aktuálnych požiadaviek pracovného trhu.

Mzdové poradenstvo

Recruiting

Najčítanejšie

Fakty o duševnom zdraví na pracovisku

Fakty o duševnom zdraví na pracovisku

V aktuálnej situácii je príjemné a vítané počuť, že kolega, známy, či člen rodiny je zdravý. Málokto sa ale opýta,…
Pracujúce matky

Pracujúce matky

Pracujúce ženy sú dnes úplnou samozrejmosťou. Západný trend tradičného postavenia „ženy v domácnosti“ sa v našich končinách veľmi neuchytil. A…
Zvažujete sabbatical? Toto by ste mali vedieť!

Zvažujete sabbatical? Toto by ste mali vedieť!

Máte pocit vyhorenia? Potrebujete skutočne dlhú dovolenku a jednoducho mať za hlavnú úlohu dňa nákup v miestnych potravinách? Ľudia si…

V akej oblasti vám môžeme pomôcť?

Potrebujem:

Vaša správa bola úspešne odoslaná ‍

Ozveme sa Vám najneskôr do 24 hodín (štandardne do 4 hodín)

Ak sa potrebujete spojiť ihneď, prosím volajte:

Miroslav Lichý
Managing Partner

Vaša správa bola úspešne odoslaná

Ozveme sa Vám najskôr, ako to bude možné.