Menu
|
Miroslav Lichý
|
Výhody spolupráce s personálnou agentúrou
Zverte sa do rúk profesionálov s 16-ročnými skúsenosťami s HR na Slovensku. Ponechajte výber zamestnancov na nás a posunieme váš biznis vpred.
Výhody spolupráce s personálnou agentúrou

Aké sú teda výhody outsourcovania časti výberového procesu? Je veľa pohľadov a motívov, ktoré možno zohľadňovať pri kladení si tejto otázky resp. odpovedaní na ňu. Tým že ste na tejto stránke a že čítate tieto riadky, určite ten svoj motív máte, nuž ale možno práve týmto alebo teda nasledujúcim textom získate lepší vhľad do ďalších výhod, ktoré z takejto spolupráce pramenia.

Je samozrejmé že iné výhody zo spolupráce s personálnou agentúrou plynú majiteľovi menšej alebo strednej firmy, ktorý sa potrebuje primárne odbremeniť od určitých činností, v ktorých nie je doma a inak sa na spoluprácu s personálnou agentúrou díva HR manažér veľkej spoločnosti. Okrem špecifík, pre rôzne „segmenty“ sú však objektívne fakty, ktoré sa týkajú všetkých. Poďme si ich v skratke vymenovať a vzápätí rozobrať detailnejšie.

Každý je v niečom odborník a človek čo je v niečom „doma“ odvedie kvalitnejšiu prácu

  1. Náklady obetovaných príležitostí, alebo sústreďte sa na svoj core biznis
  2. Každý je v niečom odborník a človek čo je v niečom „doma“ odvedie kvalitnejšiu prácu
  3. Odbremenenie od pred-selekcie, alebo zbavte sa papierovačiek a venujte svoj čas len hodnotným uchádzačom
  4. Hľadanie ihly v kope sena, keď potrebujete špecialistov alebo extrémne šikovných ľudí, ktorí nerastú ako huby po daždi, tak je to presne tá pravá chvíľa osloviť headhuntera o pomoc
  5. Personálny konzultant je tiež poradca, ktorý má prehľad na trhu a vie porovnanie „kvality uchádzačov“ s benchmarkom
  6. Ďalšou poradenskou výhodou spolupráce s profíkom je prehľad na trhu práce a porovnanie podmienok zamestnávateľa s konkurenciou alebo odvetvím ako aj konfrontácia s trhovou realitou

Určite sa dajú nájsť ďalšie výhody, ale myslím že v týchto bodoch je zachytená podstata a pridaná hodnota, ktorú môže firme priniesť dobrý personálny konzultant alebo personálna agentúra.

Najčítanejšie
Ľudské zdroje
Zaujímavosti a prekvapivé fakty o pracovných pohovoroch
85% ľudí vo svojich životopisoch klame, alebo aspoň ohýba pravdu. Odlíšiť, kto má reálne skúsenosti a kto len prifarbuje je často možné až na pohovore.
Pracujúce matky
Matky na materskej (dovolenke), ktoré zároveň pracujú, sú bežným javom na Slovensku. Pozrime sa na výhody a nevýhody takejto práce.
Personálne Agentúry
Ako 1 firma dokáže pomôcť planéte
Aj v našej firme si uvedomujeme ekologický aspekt podnikania. Aktívne sa zapájame do ochrany životného prostredia.
Marcela Mihalčeková
Klient Partner | HR Consultant
Vnímaním ľudskej individuality a originality dokážem každého klienta pripraviť na osobný kariérny rast.
Zistiť viac