Menu
|
Miroslav Lichý
|
14/6/2023
Výhody spolupráce s personálnou agentúrou
Zverte sa do rúk profesionálov s 16-ročnými skúsenosťami s HR na Slovensku. Ponechajte výber zamestnancov na nás a posunieme váš biznis vpred.
Výhody spolupráce s personálnou agentúrou

Aké sú teda výhody outsourcovania časti výberového procesu? Je veľa pohľadov a motívov, ktoré možno zohľadňovať pri kladení si tejto otázky resp. odpovedaní na ňu. Tým že ste na tejto stránke a že čítate tieto riadky, určite ten svoj motív máte, nuž ale možno práve týmto alebo teda nasledujúcim textom získate lepší vhľad do ďalších výhod, ktoré z takejto spolupráce pramenia.

Je samozrejmé že iné výhody zo spolupráce s personálnou agentúrou plynú majiteľovi menšej alebo strednej firmy, ktorý sa potrebuje primárne odbremeniť od určitých činností, v ktorých nie je doma a inak sa na spoluprácu s personálnou agentúrou díva HR manažér veľkej spoločnosti. Okrem špecifík, pre rôzne „segmenty“ sú však objektívne fakty, ktoré sa týkajú všetkých. Poďme si ich v skratke vymenovať a vzápätí rozobrať detailnejšie.

Každý je v niečom odborník a človek čo je v niečom „doma“ odvedie kvalitnejšiu prácu

  1. Náklady obetovaných príležitostí, alebo sústreďte sa na svoj core biznis
  2. Každý je v niečom odborník a človek čo je v niečom „doma“ odvedie kvalitnejšiu prácu
  3. Odbremenenie od pred-selekcie, alebo zbavte sa papierovačiek a venujte svoj čas len hodnotným uchádzačom
  4. Hľadanie ihly v kope sena, keď potrebujete špecialistov alebo extrémne šikovných ľudí, ktorí nerastú ako huby po daždi, tak je to presne tá pravá chvíľa osloviť headhuntera o pomoc
  5. Personálny konzultant je tiež poradca, ktorý má prehľad na trhu a vie porovnanie „kvality uchádzačov“ s benchmarkom
  6. Ďalšou poradenskou výhodou spolupráce s profíkom je prehľad na trhu práce a porovnanie podmienok zamestnávateľa s konkurenciou alebo odvetvím ako aj konfrontácia s trhovou realitou

Určite sa dajú nájsť ďalšie výhody, ale myslím že v týchto bodoch je zachytená podstata a pridaná hodnota, ktorú môže firme priniesť dobrý personálny konzultant alebo personálna agentúra.

Najčítanejšie
Onboarding a adaptácia – stabilizácia a motivácia nových zamestnancov od prvého momentu
V dnešnom rýchlo sa rozvíjajúcom svete podnikania závisí úspech každej organizácie do veľkej miery od kvalitya efektivity jej zamestnancov.
Sebarozvoj
Čo je wellbeing a ako z neho môže vaša firma vyťažiť
Wellbeing je kombináciou pocitov a stavov, ktoré vytvárajú akúsi celkovú harmóniu. Vo wellbeingu ide o nadšenie zo svojej práce.
Zvažujete sabbatical? Toto by ste mali vedieť!
Ľudia si dlhú dovolenku berú z viacerých dôvodov – cestovanie, záľuby, výskum, dobrovoľnícke aktivity, alebo pracovné vyhorenie.
Náš tím
Odbornosť je základným pilierom, na ktorom stojí naša firma a taktiež tým, na čo sa naši partneri môžu stopercentne spoľahnúť. Odbornosť je tým, na čom si zakladáme a u našich konzultantov neustále rozvíjame.
Viac o Trigone