Menu
Personálne Agentúry
|
Miroslav Lichý
|
11/7/2023
Ako 1 firma dokáže pomôcť planéte
Aj v našej firme si uvedomujeme ekologický aspekt podnikania. Aktívne sa zapájame do ochrany životného prostredia.
Ako firma dokáže pomôcť planéte

U nás v Trigone je ekológia jedným zo zásadných princípov nášho fungovania. Je podstatnou súčasťou našich každodenných aktivít. Snažíme sa byť ohľaduplní k životnému prostrediu a pomáhať ľudom. Vždy a všade, kde je to možné. Nevyžaduje si to žiadne špeciálne prípravy ani náročné postupy. Stačí si len uvedomovať svoje fungovanie v širších súvislostiach, vnímať dopad svojich skutkov na svoje okolie a v dôsledku toho vedome zmeniť prístup. K práci, aj k životu.

Spôsobov, ako byť viac ekologickí, je neúrekom. A nikdy nie je neskoro začať.

My v Trigone už takmer dva roky minimalizujeme spotrebu papiera a vystavujeme len elektronické faktúry.

Sú plnohodnotným účtovným dokladom, ak sú zabezpečené elektronickým podpisom. Podobne to funguje aj v prípade elektronických zmlúv, na ktoré aktuálne prechádzame. A pracujeme aj na elektronizácii našich vizitiek. Odpad separujeme už roky úplne samozrejme a automaticky. Čiastočný homeoffice bol pre nás prirodzený aj pred pandémiou, čím sme dlhodobo prispievali k znižovaniu prevádzkových nákladov našej firmy a omnoho menej zaťažovali životné prostredie.

Na čo sme však obzvlášť hrdí je fakt, že v Trigone už niekoľko rokov používame repasovanú IT techniku. Pracujeme s počítačmi a notebookmi, ktoré niekto vyradil, alebo ich prestal používať. A to aj napriek tomu, že sú stále funkčné. Spolupracujeme so spoločnosťou Zebra Computers, ktorá sa repasovaniu IT zariadení venuje. Kupujeme od nich renovované a opravené počítače, a buď ich sami používame, alebo ich darujeme. A tým šetríme prírodu aj svoje financie.

V dôsledku tejto spolupráce a v snahe neustále pomáhať, sme sa aj v kontexte súčasných udalostí rozhodli, že okrem poskytovania pomoci prichádzajúcim ukrajinským rodinám určite neprestaneme pomáhať aj tým našim. A tak sa v nás zrodila spoločná myšlienka vytvoriť výzvu pre firmy, jednotlivcov a našich obchodných partnerov, aby nám priniesli svoje nepoužívané, ale funkčné notebooky a počítače. Bezplatne ich v Zebre repasujeme a darujeme až 70-tim znevýhodneným rodinám. Mnohé si žiaľ častokrát nemôžu dovoliť zaobstarať pre svoje deti ani bežné školské pomôcky. Výzva je zverejnená na stránke https://www.zebracomp.sk/ aj s podrobnými informáciami, ako postupovať. Budeme veľmi radi, ak sa do nej zapojíte a spolu s nami pomôžete tým, ktorí to naozaj potrebujú.

A len tak mimochodom, dámy v našej spoločnosti bez problémov nakupujú oblečenie v „sekáčoch“. Pretože nosiť nosené je nielen ohľaduplné k životnému prostrediu, ale aj veľmi úsporné, praktické a originálne. Na rozdiel od iných obchodov tam totiž nikdy nenájdete dva rovnaké kúsky 🙂

Najčítanejšie
Onboarding a adaptácia – stabilizácia a motivácia nových zamestnancov od prvého momentu
V dnešnom rýchlo sa rozvíjajúcom svete podnikania závisí úspech každej organizácie do veľkej miery od kvalitya efektivity jej zamestnancov.
Sebarozvoj
Čo je wellbeing a ako z neho môže vaša firma vyťažiť
Wellbeing je kombináciou pocitov a stavov, ktoré vytvárajú akúsi celkovú harmóniu. Vo wellbeingu ide o nadšenie zo svojej práce.
Zvažujete sabbatical? Toto by ste mali vedieť!
Ľudia si dlhú dovolenku berú z viacerých dôvodov – cestovanie, záľuby, výskum, dobrovoľnícke aktivity, alebo pracovné vyhorenie.
Náš tím
Odbornosť je základným pilierom, na ktorom stojí naša firma a taktiež tým, na čo sa naši partneri môžu stopercentne spoľahnúť. Odbornosť je tým, na čom si zakladáme a u našich konzultantov neustále rozvíjame.
Viac o Trigone