Menu
Výber zamestnancov
|
Miroslav Lichý
|
4/7/2023
Ako vám dobrá personálna agentúra ušetrí peniaze
Ak dôjde k situácii, že zamestnanec sa definitívne rozhodol, musíte nájsť rýchlo ale veľmi starostlivo jeho náhradu. Inhouse nábor môže trvať celé týždne.
Ako personálna agentúra ušetrí peniaze

Fluktuácia patrí do života firmy. Pokiaľ nie je vysoká, môže byť do určitej miery pre firmu dokonca prospešná. Noví ľudia prinesú čerstvý vietor a poskytnú vám iný uhol pohľadu na vašu prácu. Tí šikovnejší prinesú inovácie, z ktorých môžete roky ťažiť.

Až polovica zamestnancov vo firmách uvažuje nad zmenou zamestnania. Aby sme boli presnejší, ide o 51%. Je to fakt, ktorý nemusí byť pre vás strašiakom, ak spravíte rýchle a efektívne rozhodnutia.

Niektoré štúdie naznačujú, že strata zamestnanca stojí firmu až 33% jeho ročného príjmu.

Spoločnosti vynakladajú veľa času a peňazí v snahe o správne nahradenie pracovníka, ktorý sa rozhodol opustiť firmu. Niektoré štúdie naznačujú, že strata zamestnanca stojí firmu až 33% jeho ročného príjmu.

Uveďme si modelový príklad, aby sme v slovenskej realite videli, aké dôsledky to môže mať pre vašu firmu.

Priemerné superhrubé náklady na prácu sú okolo 20 000 € za rok. Ak by sme vychádzali zo štúdie, že firmu bude strata zamestnanca „stáť“ 33% jeho platu, dostaneme sumu 6 700 €.

To je suma, ktorú firma stratí tým, že príde o zamestnanca.

Ak dôjde k situácii, že zamestnanec sa definitívne rozhodol, musíte nájsť rýchlo ale veľmi starostlivo jeho náhradu. Inhouse nábor môže trvať celé týždne. Dobrá personálna agentúra má prehľad o uchádzačoch v aktuálnom čase a vie ponúknuť riešenia veľmi rýchlo.

Nový zamestnanec dosiahne podľa ďalších štúdií optimálnu produktivitu po 24 týždňoch. Ak nastupuje do väčšej firmy (s viac ako 250 zamestnancami) so zložitejšou štruktúrou a procesmi, tak sa táto úroveň dosiahne ešte o mesiac neskôr.

Vysoká ochota fluktuácie zamestnancov, finančná strata pri ich odchode a polročný proces adaptácie nového zamestnanca môžu pôsobiť na prvý pohľad pre firmu veľmi pesimisticky.

Riešením pre vás môže byť pomocná ruka zo strany personálnej agentúry. Vďaka viac ako 15 ročným skúsenostiam v tejto oblasti vieme ponúknuť tých najlepších kandidátov, ktorých trh ponúka. Dosahujeme mimoriadnu, až 85% úspešnosť, pri výbere uchádzačov a ich správnom zapracovaní do tímu.

V spolupráci s nami získate rýchlo náhradu za odchádzajúceho zamestnanca a navyše ušetríte peniaze. Ako?

Výberom správneho uchádzača minimalizujeme fluktuáciu vo firme a vy môžete svoje úsilie, čas a prostriedky venovať rozvoju svojho podnikania, namiesto zdĺhavého zaškoľovania nového zamestnanca s neistým koncom.

Najčítanejšie
Onboarding a adaptácia – stabilizácia a motivácia nových zamestnancov od prvého momentu
V dnešnom rýchlo sa rozvíjajúcom svete podnikania závisí úspech každej organizácie do veľkej miery od kvalitya efektivity jej zamestnancov.
Sebarozvoj
Čo je wellbeing a ako z neho môže vaša firma vyťažiť
Wellbeing je kombináciou pocitov a stavov, ktoré vytvárajú akúsi celkovú harmóniu. Vo wellbeingu ide o nadšenie zo svojej práce.
Zvažujete sabbatical? Toto by ste mali vedieť!
Ľudia si dlhú dovolenku berú z viacerých dôvodov – cestovanie, záľuby, výskum, dobrovoľnícke aktivity, alebo pracovné vyhorenie.
Náš tím
Odbornosť je základným pilierom, na ktorom stojí naša firma a taktiež tým, na čo sa naši partneri môžu stopercentne spoľahnúť. Odbornosť je tým, na čom si zakladáme a u našich konzultantov neustále rozvíjame.
Viac o Trigone